Biurko do domu pod wymiar Oświęcim

Biurko do domu pod wymiar – Oświęcim

>> zobacz dojazd w Mapach Google

Wygodne biurko dostosowane do potrzeb

Wygodne biurko, dostosowane do naszych potrzeb to gwarancja wygodnej i efektywnej pracy na codzień. Coraz popularniejsza staje się praca w trybie home office. Wiele biurek posiada wysuwaną szufladę na klawiaturę. Jednak taka szuflada może ograniczać miejsce na nogi, przez co nasza praca będzie mniej komfortowa. Stawiając klawiaturę na blacie, mamy możliwość oparcia rąk. W przypadku wysuwanej szuflady, zazwyczaj możemy oprzeć jedynie dłonie i nadgarstki. Jeśli chcesz, by twoje biurko było wyposażone w szufladę na klawiaturę, zwróć uwagę na jego wysokość. Przy biurkach realizowanych na zamówienie możesz dokładnie określić wysokość biurka i przestrzeni na nogi, dzięki czemu biurko będzie idealnie skrojone pod Twoje własne potrzeby.

Co jeszcze powinno mieć dobre biurko w Twoim domu? To zależy od tego, z jakiego sprzętu zamierzamy korzystać. W przypadku laptopa wystarczy tak naprawdę blat na czterech nogach, ale komputer stacjonarny wymaga znacznie więcej miejsca. Przede wszystkim potrzebujemy szerokiego pulpitu roboczego, na którym zmieści się monitor wraz z klawiaturą, myszą i innymi akcesoriami, np. drukarką czy skanerem. Poza tym biurko powinno mieć wydzielone miejsce na jednostkę główną – koniecznie z odpowiednią wentylacją i miejscem na kable. Przyda się również kilka szuflad, a także niewielka nadstawka z miejscem na przechowywanie płyt czy dokumentów.

Właściciele małych mieszkań wiedzą, że każdy metr kwadratowy jest na wagę złota i nie zawsze mogą sobie pozwolić na wnętrzarskie szaleństwo. Powinni zatem zrezygnować ze specjalnych biurek komputerowych (wyposażonych w półeczki, szafki oraz szuflady), ograniczając się do modeli kompaktowych. Biurko mieszczące monitor wraz z klawiaturą oraz jednostkę centralną wystarczy w zupełności, jeżeli nie dysponujemy metrażem na nieco okazalszy model. Posiadaczom laptopów przypadną do gustu niewielkie stoły o uniwersalnym zastosowaniu, które można wykorzystać zarówno jako miejsce do pracy, jak i pakowania prezentów, rysowania czy układania puzzli. Mogą oni nawet zamówić model wykonywany „na wymiar”, dokładnie wykorzystując dostępną przestrzeń.

Biurko na zamówienie Oświęcim

Funkcjonalne biurko komputerowe

Biurko komputerowe może być funkcjonalne i efektowne zarazem, chociaż klasyczna forma tego mebla nie jest szczególnie ciekawym elementem wystroju domowego biura. Wystarczy jednak zmienić podejście na nieco nowocześniejsze, by zyskać praktyczny, a do tego również atrakcyjny wizualnie dodatek wnętrzarski.

Pamiętaj, że jakakolwiek praca przy komputerze wymaga odpowiedniego biurka. Stół lub inny mebel nigdy nie zastąpi dobrze dobranego biurka. Krawędzie blatu powinny być wyprofilowane tak, by umożliwiały wsunięcie się pod stół i swobodne oparcie rąk. Wysokość biurka powinna zapewniać swobodne ułożenie rąk na jego blacie. Przyjmuje się, że blat biurka powinien być umieszczony na wysokości 72-75 cm. Na rynku dostępne są również modele z możliwością regulacji wysokości blatu. Tę opcję z pewnością powinny rozważyć osoby o wysokim wzroście. Wybór szerokości biurka zależy głównie od naszych możliwości. Jeżeli nie ogranicza nas przestrzeń, najlepsze będzie biurko o szerokości 120 cm i głębokości 80 cm.

Odległość od monitora to jeden z najważniejszych czynników, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę wybierając biurko. Nieodpowiednia odległość od monitora może skutkować bólami głowy lub pogorszeniem wzroku. Optymalna odległość powinna wynosić od 40 do 75 cm. Ważna jest również wysokość, na jakiej ustawimy monitor. Przyjmuje się, że górna krawędź monitora powinna znajdować się na wysokości naszego wzroku. Dobrze, jeżeli mamy możliwość regulacji wysokości monitora w zależności od zmiany naszej pozycji. Jeżeli pracujesz na laptopie, warto pomyśleć o podstawce, która dodatkowo będzie go chłodziła. Tego typu podstawki znajdziesz tutaj.
Miejsce na klawiaturę

Przy wyborze biurka pod komputer powinniśmy kierować się przede wszystkim naszymi możliwościami i potrzebami. Od tego, jakie biurko wybierzemy, będzie zależeć nasz komfort pracy. Ważne, by miejsce, przy którym spędzamy kilka godzin dziennie, zapewniało nam swobodną i wygodną pracę.

Miejsce do pracy powinno być urządzone w taki sposób, aby nie rozpraszało, a sprzyjało skupieniu i zachęcało do kreatywności. Doskonale sprawdzi się tu zatem trend skandynawski, słynący z minimalizmu oraz prostoty. Wnętrza urządzane zgodnie z jego zasadami charakteryzuje stonowana kolorystyka, najczęściej biel, beż oraz odcienie szarości, przełamywane mocniejszymi barwami nielicznych dodatków. Uwagę zwracają również ekologiczne materiały, z których wykonane są zarówno meble, jak i inne elementy wyposażenia. Dominuje drewno w kolorze naturalnym, ale pojawiają się akcenty metalowe, szklane i ceramiczne, a także len czy płótno.