Loft wnętrza w stylu industrialnym

Loft – czyli wnętrza w stylu industrialnym

Loft – czyli wnętrza w stylu industrialnym

>> zobacz dojazd w Mapach Google

Obecnie, niezależnie od tego czy mieszkasz w lofcie, czy w nim nie mieszkasz, we wnętrzach modne są stylizacje industrialne. Pasują zarówno do stylu skandynawskiego, jak i nowoczesnych aranżacji, zatem nie musisz się przejmować, że nie żyjesz w poprzemysłowym obiekcie. Poznaj popularne dodatki w tej kategorii wnętrz.Nie dysponujesz przestrzenią w starej fabryce, magazynie albo hucie? Nie zamierzasz w najbliższym czasie zasiedlić osiedla specjalnie budowanych loftów? Nie szkodzi, teraz nawet wnętrze w bloku albo kamienicy – przy paru zmianach – możesz stylizować na loft. Oczywiście nikt nie wymaga od ciebie wykonywania betonowych wylewek na podłodze, wyciągania instalacji hydraulicznych czy elektrycznych na zewnątrz albo poszerzania otworów okiennych. Ale na pewno potrzebna ci będzie do tego maksymalnie otwarta przestrzeń w mieszkaniu, jak najmniej ścianek działowych i mebli oraz odpowiednie dodatki, tworzące wnętrze znacznie surowsze niż do tej pory i nawiązujące do stylu przemysłowego.

meble loft

Jak urządzić mieszkanie w stylu loft?

To zadanie stosunkowo proste, choć z pewnością wymagające namysłu i sporej dozy kreatywności. Aranżacja wnętrz w pofabrycznych budynkach utrzymanych w postprzemysłowym klimacie ze względu na cechy charakterystyczne takich pomieszczeń – wysokie sufity, okna, przestrzenie – nie powinna przysporzyć większych problemów. Mieszkanie w stylu loft można jednak wykreować nawet w bloku czy w domu jednorodzinnym. Jak się do tego zabrać?

Wszystkie lofty mają pewne wspólne cechy charakterystyczne, które należy uwzględnić podczas projektowania wnętrza. Kwestią fundamentalną są przestrzenie – mieszkanie musi sprawiać wrażenie otwartego. Równie istotne wydaje się wrażenie surowości wnętrz. Można je osiągnąć za pomocą prostych, acz dobrze przemyślanych środków: przez odpowiednie wykończenie ścian, świadome wykorzystanie elementów instalacji czy wprowadzenie elementów ze szkła, metalu i naturalnych materiałów.

Urządzasz loft? Pamiętaj o:

  • wysokich sufitach
  • dużych, niestandardowych oknach
  • otwartych przestrzeniach
  • surowości
  • widocznych instalacjach
  • elementach ze szkła, stali i drewna