Blaty kuchenne Oświęcim

Blaty kuchenne Oświęcim – wybieramy najlepsze rozwiązania

Jaki blat kuchenny będzie najlepszy dla Ciebie?

>> zobacz dojazd w Mapach Google

Jaki musi być każdy blat kuchenny? Na pewno musi być bardzo odporny na siekanie, krojenie, wysokie temperatury, wilgoć i obciążenie. To element naszej kuchni, który będzie eksploatowany najczęściej i najbardziej inwazyjnie. Najtańszym rozwiązaniem są laminowane blaty wykonane z wiórów drewnianych, utwardzone w wysokiej temperaturze i pokryte laminatem matowym, półmatowym lub błyszczącym, gładkim albo fakturowanym. Jest odporny na zabrudzenia i wysoką temperaturę. Oczywiście rozwiązanie to narażone jest pęcznienie pod wpływem wody, pękanie w miejscach łączenia, a fronty połyskliwe są łatwe do zarysowania.. Niewątpliwą jednak zaletą jest cena – gdy blat ulegnie zniszczeniu możemy łatwo wymienić go na nowy.  Blaty kompozytowe to kolejny typ blatów wykonanych z mieszanek minerałów tzw. naturalnych żywic epoksydowo-akrylowych. Są łatwe utrzymaniu czystości i nie wymagają żadnej konserwacji. Odporny na zabrudzenia i zarysowania. Istnieje możliwość łączenia różnych kolorów i uzyskiwania dowolnych kształtów. To kolejna półka cenowa.

Blaty drewniane 

Blaty z płyty laminowanej i MDF

Blaty konglomeratu

Następny materiał, z którego wykonany może być blat to kamień, granit, marmur lub trawertyn. Kamienne blaty są eleganckie, ale za ich jakością w parze idzie również cena, na którą nie każdy może sobie pozwolić. Odporne na zarysowania i gorącą temperaturę. Pamiętajcie, że decydując się na blat marmurowy musimy go co jakiś czas impregnować, aby nie zaplamić go nieodwracalnie. Łatwiej utrzymać w czystości blat granitowy, nie powstają na nim trwałe plamy, a do mycia można używać kuchennych detergentów.

 

Blaty z kamienia naturalnego

Zamiast naturalnego kamienia można użyć blatu z konglomeratu. Jest to kruszywo kamienne łączone np. z żywicą poliestrową. Bardzo podobny do naturalnego kamienia. Najtrwalszy i łatwy do utrzymania w czystości jest konglomerat granitowy. Marmurowy wymaga impregnowania specjalnymi środkami przeznaczonymi do pielęgnacji naturalnego marmuru, a z czasem ściera się i traci połysk. Można również wybrać blaty drewniane, najczęściej z drzew liściastych, klejone i impregnowane. Blat drewniany jest ciepły w dotyku. Można go odnawiać. Nie jest jednak odporny na zarysowania.