Dobry materac Oświęcim

Dobry materac to dobry sen – Oświęcim

Udowodniono, że nadmiernie twardy materac nie podpiera punktowo naszego ciała, przez co naczynia krwionośne są uciskane a mięśnie skurczone i napięte. Osoba śpiąca na takim materacu obudzi się zdrętwiała i będzie miała kłopoty z krążeniem.Z kolei spanie na zbyt miękkim materacu powoduje, że nasze ciało zapada się, a tym samym kręgosłup się wygina, co skutkuje późniejszym bólem pleców. Istotne jest dobranie takiej sprężystości materaca, tak, by odpowiadał naszym indywidualnym potrzebom. Strefy twardości występują w materacach o różnym stopniu twardości.
materace oświęcim

Śpij jak król

Znaczenie sprężystości jest ważne w przypadku wyboru materaca dla dwóch osób, nawet w przypadku osób o dużej różnicy wagi. Należy pamiętać, że osoba o mniejszej wadze nie powinna odczuwać zmiany pozycji przez drugą osobę. Każda dodatkowa warstwa materaca, taka jak filc czy płyta kokosu sprawia, że sprężystość punktowa maleje, dlatego najlepszym rozwiązaniem przy kupnie materaca dla dwojga będzie wybranie materaca o dużej sprężystości punktowej.

Jeśli zależy nam na zdrowym i wygodnym śnie, bardzo ważny jest wybór odpowiedniego materaca – specjaliści firmy ADEL pomogą ci w wyborze najbardziej odpowiedniego dla twoich potrzeb.

Zapraszamy do centrum sypialni: https://centrumsypialni.pl/